010423_Hayirlisi

Hadi Hayırlısı

By saridavut, April 23, 2001

ELBETTE tek bir konuyu ele alıp bir bütünlük içinde okuyucuya sunmak, biz yazar takımın, hem arzu ettiği hem de keyif aldığı bir durumdur.

Sonuç olarak bir makaleden de beklenen budur.

Ancak bazen, haftada bir yazabilme imkânını en verimli bir şekilde kullanma arzumuzun, bazen de katılımcı okuyucu sayısındaki umulmadık artışın etkisiyle bölük pörçük de olsa birkaç konuya değinme zorunluluğu doğar.

Şimdi olduğu gibi…

 

SEDAT (Kitapçı) Bey, Erzurum meselelerine duyarlı biri olmalı ki, isyanını internet aracılığı ile dile getirmiş:

“… Çaykara Caddesi’nde belediyenin dükkânları vardı. Yakutiye Belediyesi, burayı kiracılarına kooperatif şeklinde yapmaları için verdi. Tabi parasıynan. Şimdi bu adamlar bu dükkânların önüne, kaldırımın üstüne resmen gecekondu yapıp, arka tarafa da inşaat yapacaklar. Bir Allah’ın kulu da çıkıp demiyor ki, burası şehir, köy değil. Böyle bir şey olamaz. Tabi belediye başkanlarının kafaları köy kafası olduğundan bunlar oluyor. Gazetecilerin de gıkı çıkmıyor. …”

Gördüğün gibi Sedat Bey “gık”ımız çıktı…

 

GÜLTEKİN (Ceyhun) Bey ise, ülke meselelerine duyarlı biri. O da isyanını internet aracılığı ile dile getirenlerden:

“… 26 Nisan’da yapılacak ulusal kanalların frekans tahsis ihalesine ulusal bazda yayın yapan on altı kanal katılacak. Ve 27 Nisan’dan itibaren ulusal kanalların sayısı on bire düşecek. … Kanal 6, ATV, Cine 5 ve TGRT’nin sahiplerinin hepsinin bankalarına el konuldu ve hepsinin de devlete borçları var. Devlete borcu olan birisinin ihaleye nasıl gireceği merak konusu… Eğer bu kanallar frekans ihalesine katılırlarsa parayı nerden bulacaklar? …”

Sahi, nereden bulacaklar bu paraları? Belli ki bir tezgâh var.

Hadi hayırlısı…

 

NOT: 23 Nisan 2001 tarihli Erzurum Gazetesi‘nde yayımlanmıştır.

Ne düşünüyorsunuz?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>