010416_Turistik

Turistik Gezi

By saridavut, April 16, 2001

UZAK değil pek yakın zamanda, varlığı bir şey ifade etmezken yokluğu çok şeyi ifade edecek, üniversite diplomasının. Hem de çok yakın bir gelecekte.

Artık bir mezuniyetten ziyade, dal ve budaklardan(!) arınmışlığı ifade edecek çünkü.

 

ÜNİVERSİTE okumuş olmak, düşmanımda dahi görmeyi arzu ettiğim iki vasıftan birisidir. Diğeri de, Avrupa görmüş olmak.

Avrupa görmüş olmak da, ufuk genişliğinin ifadesi olacak. Tabi ki bu, Avrupa’da gördüklerinden bir şey kapabilenler için geçerlidir.

 

ZATEN bir şeyler kapma amacıyla gitmiyorlar mı, Türkiye’de iş güç sahibi olan insanlar.

Bulunduğu makamın avantajlarından faydalanmasını çok iyi beceren kimi belediye başkanlarımız da, bizlerin cebinden çıkan paralarla dış ülkelere kadar uzanan seyahatler yaparlar. Amaç, bizlere daha iyi hizmet verebilmek için bilgi ve görgülerini artırmaktır.

 

PEKİ, hiç yurt dışında gördüğü hizmetlerden her hangi birini bize sunan belediye başkanımıza rastladınız mı? Oysaki geçen dönemlerde de, bu dönemde de Belediye Başkanlarımızdan dış ülke seferine çıkanlar oldu. Hatta birkaç kez çıkan bile oldu.

 

ESKİ Genel Müdürümüz Sayın Vahit Kılınboz da Belediye imkânlarını kullanarak Avrupa’ya gidenler arasına katıldı.

Gazetemizden okudum: “Bu gezi ufkumuzu açtı” demiş:

-Gezinin bundan sonraki hizmetlerine olumlu olarak yansıyacağını, ESKİ olarak yapacakları İçme Suyu Projesi’nde çok daha farklı uygulamalara gideceklerini, söylemiş.

 

SEVİNDİRİCİ ifadeler bunlar. Belli ki Genel Müdürümüz gerçekten incelemelerde bulunmuş.

Bir de gördüklerini birkaç projeye uygularsa, belki bir ilki de başlatmış olur. Yoksa diğerlerinin ki gibi, “turistik gezi” diye yorumlayacağız.

 

NOT: 16 Nisan 2001 tarihli Erzurum Gazetesi‘nde yayımlanmıştır.

Ne düşünüyorsunuz?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>